KONTAKT     MAPA SERWISU     POWIADOM     STARTOWA  
B UDOWNICTWO
LUBUSKI INFORMATOR BUDOWLANY
BUDOWNICTWO WNĘTRZA OGRODY
NEWSLETTER
Dzięki usłudze newsletter będą Państwo otrzymywać aktualne informacje z naszego serwisu.
 
LIB   /  Artykuły  /  GLAZURA KRÓLEWSKA - Uszczelnianie balkonów i tarasów
WWW..MDO.PL: GLAZURA KRÓLEWSKA - USZCZELNIANIE BALKONÓW I TARASÓW

Uszczelnianie balkonów i tarasów
 MDO 92, str. 13

Tarasy i balkony to miejsca najbardziej narażone na działanie niekorzystnych, zmiennych warunków atmosferycznych. Woda, mróz, duże skoki temperatury oraz kwaśne deszcze powodują, że prace okładzinowe muszą być wykonywane szczególnie starannie przy użyciu najwyższej klasy materiałów budowlanych.

Na Państwa pytania związane z montażem płytek w najbardziej narażonych miejscach odpowiada ekspert firmy Sopro oraz Artur Kuźmiński, kierownik Salonu Łazienek Glazura Królewska w Zielonej Górze oraz projektant.

Jak przygotować podłoże?
Ekspert firmy Sopro: Podstawową sprawą przy wykonywaniu prac okładzinowych na tarasie lub balkonie jest koordynacja działań związanych ze spadkami, dylatacjami i planem płytek ceramicznych. Artur Kuźmiński, Glazura Królewska dodaje: Przed naniesieniem zaprawy uszczelniającej Sopro DSF 523 na powierzchnię konieczne jest wykonanie odpowiednich spadków w celu ułatwienia spływu wody. Powinny one wynosić min. 1,5% – 2%. Jeżeli na istniejącym podłożu nie ma odpowiednich płaszczyzn spadkowych należy je wykonać przy użyciu szpachli wyrównującej Sopro AMT 468. Na brzegach tarasu lub balkonu montujemy okapniki Sopro OB 265 lub profile Sopro PT 266.

Co ze szczelinami dylatacyjnymi?
Ekspert firmy Sopro: Dylatacje w podłożu powinny znajdować się od siebie w odległości 2 - 5 m i powinny być wykonane w jastrychu i przeniesione do powierzchni okładziny.

Co to jest uszczelnienie zespolone i jak się je stosuje?
Ekspert firmy Sopro:
Na przygotowane podłoże nakładamy uszczelnienie mineralne Sopro DSF 523. Po jego zastygnięciu (po ok. 5-6 h) nakładamy kolejną warstwę uszczelnienia w taki sposób, aby końcowa grubość warstwy po wyschnięciu nie była mniejsza niż 2 mm. Ponadto nie możemy zapomnieć również o wklejeniu taśmy uszczelniającej Sopro DBF 638 w miejsca najbardziej narażone na przenoszenie ewentualnych ruchów konstrukcji, czyli na styku ścian z posadzką, posadzki z okapnikami lub profilami, w miejscach dylatacji-dodaje Artur Kuźmiński, Glazura Królewska.

Dlaczego warto stosować uszczelnienie zespolone?Ekspert firmy Sopro: W odróżnieniu od tradycyjnych uszczelnień takich jak papa na lepiku lub papa termozgrzewalna, uszczelnienie zespolone to najbardziej efektywna metoda izolacji podłoża przed wodą i wilgocią, ponieważ chroni wszystkie warstwy znajdujące się pod nim, w tym również jastrych.


POPRZEDNIA[1] [2] NASTĘPNA
Partner serwisu
Pokaż stronę w wersji do druku... DRUKUJ POWRÓT GÓRA GÓRA
Strona główna Alfabetyczny spis firm
Copyright © 2005 Lubuski Informator Budowlany
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Za materiały ikonograficzne i teksty odpowiadają zleceniodawcy.
Wykonanie - amb software
Request in 0.51 secs