KONTAKT     MAPA SERWISU     POWIADOM     STARTOWA  
B UDOWNICTWO
LUBUSKI INFORMATOR BUDOWLANY
BUDOWNICTWO WNĘTRZA OGRODY
NEWSLETTER
Dzięki usłudze newsletter będą Państwo otrzymywać aktualne informacje z naszego serwisu.
 
LIB   /  Artykuły  /  FLORYSZCZAK-DOMY: Dom w 3 miesiące
WWW.MDO.PL: FLORYSZCZAK-DOMY - DOM W 3 MIESIĄCE

Dom w 3 miesiące
 MDO 96 str. 9

Polacy to tradycjonaliści i lubią domy murowane, ale kto był w USA czy Kanadzie wie, że prawie wszyscy Amerykanie, także ci zamożni, mieszkają w domach wzniesionych w technologii szkieletowej. Budownictwo szkieletowe ma też wieloletnią tradycję w krajach skandynawskich, może zatem warto zastanowić się dlaczego?

Niektórzy sądzą, że domy szkieletowe są nietrwałe. Prawda jest jednak taka, że najstarsze domy szkieletowe w Ameryce mają ponad 200 lat. Domy szkieletowe niewątpliwie mają wiele zalet, o czym wiedzą pragmatyczni Amerykanie, a jedną z nich jest łatwość przebudowy i rozbudowy. Z upływem lat zmieniają się bowiem potrzeby, standardy i moda. Z punktu widzenia trwałości budynku najważniejsze jest użycie najwyższej jakości materiałów, a także powierzenie budowy domu wykwalifikowanemu wykonawcy.

Właściciel firmy P.P.U.H. FLORYSZCZAK-DOMY, Jacek Floryszczak, który ukończył kurs budowy domów szkieletowych w firmie Kronopol i uzyskał uprawnienia do budowania domów w technologii szkieletowej, przekonuje sceptyków czterema argumentami, które brzmią: szybko, ciepło, zdrowo i tanio.

Szybko
Trzy miesiące, dokładnie tyle czasu potrzeba, od przyznania kredytu do wręczenia kluczy, jeśli stawiamy dom w technologii szkieletowej. Od strony technicznej budownictwo szkieletowe oparte jest na lekkiej, drewnianej ramie, wypełnionej izolacją oraz usztywnionej poszyciem. Zastosowanie tej technologii pozwala na szybkie ukończenie budowy, ze względu na jej charakter , tzn. montaż elementów gwoździami i metalowymi łącznikami) oraz brak przerw technologicznych, gdyż jest to zabudowa sucha. Budować można niezależnie od pory roku, nawet zimą. Nie dotyczy to oczywiście momentu wylewania fundamentów.

Dom stoi na wylanym z betonu fundamencie, odpowiednio zaizolowanym. Wytrzymałość i jakość konstrukcji decydują o trwałości budynku, więc szkielet domu powstaje z drewna konstrukcyjnego KVH. Jest to nowoczesny materiał drzewny, spełniający wysokie wymogi jakościowe. Elementy KVH są suszone do wilgotności 15% (+/- 3%), czterostronnie gładko strugane i czterostronnie fazowane. Nie posiadają żadnych uszkodzeń przez grzyby lub insekty. Podczas procesu suszenia komorowego giną wszystkie zarodniki grzybów i larwy owadów oraz całkowicie zatrzymany zostaje proces sinienia drewna.

Drewno KVH to produkt dokładnie zdefiniowany poprzez normy, a jego produkcja i ostateczna jakość podlegają stałej kontroli certyfikujących instytucji zewnętrznych.

Konstrukcję szkieletową obudowuje się z obu stron płytami OSB lub MFP. Powstaje w ten sposób ściana konstrukcyjna. Przestrzeń między płytami wypełnia się materiałem izolacyjnym (wełną mineralną). Dodatkową izolację stanowi „poduszka powietrzna” pomiędzy ścianą konstrukcyjną a ścianą wewnętrzną, którą buduje się z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych (Farmacell). Kominy są murowane z cegły.


POPRZEDNIA[1] [2] NASTĘPNA
Partner serwisu
Pokaż stronę w wersji do druku... DRUKUJ POWRÓT GÓRA GÓRA
Strona główna Alfabetyczny spis firm
Copyright © 2005 Lubuski Informator Budowlany
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Za materiały ikonograficzne i teksty odpowiadają zleceniodawcy.
Wykonanie - amb software
Request in 0.05 secs