KONTAKT     MAPA SERWISU     POWIADOM     STARTOWA  
B UDOWNICTWO
LUBUSKI INFORMATOR BUDOWLANY
BUDOWNICTWO WNĘTRZA OGRODY
NEWSLETTER
Dzięki usłudze newsletter będą Państwo otrzymywać aktualne informacje z naszego serwisu.
 
LIB   /  Artykuły  /  VIESSMANN - Pompy ciepła najtańsze źródło ciepła w Twoim domu
WWW.MDO.PL: VIESSMANN - POMPY CIEPŁA NAJTAŃSZE ŹRÓDŁO CIEPŁA W TWOIM DOMU

Pompy ciepła najtańsze źródło ciepła w Twoim domu
 MDO 103, str. 9

Popularyzacja ekologicznych źródeł energii i coraz przystępniejsze ceny pomp ciepła sprawiają, że klienci zamiast pytać o kotły pytają o możliwość ogrzewania się pompami ciepła. Jeśli zdecydujemy się na zakup pompy ciepła najpierw należy wybrać rodzaj dolnego źródła i model pompy ciepła.

Na rynku spotykamy trzy odmiany pomp ciepła. Różnią się one środowiskiem z którego odbierają ciepło czyli tzw. dolnym źródłem. Mogą wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu (typ AW), wodzie (typ WW) lub gruncie (typ BW). Obecnie praktycznie do większości potrzeb można dobrać pompę ciepła na każdy z rodzajów dolnego źródła.  W gestii inwestora pozostaje decyzja które z nich wykorzysta. Jeśli pompa ciepła ma być jedynym źródłem ciepła w budynku możemy zamontować albo pompę typu BW albo WW. Najmniej problemów eksploatacyjnych przy prawidłowym, zgodnym z zaleceniami firmy Viessmann wykonaniem instalacji i montażem, sprawia pompa ciepła typu solanka – woda (typ BW) z dolnym źródłem w postaci sond (odwiertów) lub kolektora poziomego. Idealnie stworzone do współpracy z dolnym źródłem w postaci sond lub kolektora poziomego są kompaktowe pompy ciepła Vitocal 222/333/242/343-G.
Viessmann oferuje teraz użytkownikom 5 wersji kompaktowych pomp ciepła (Do niedawna oferowane były dwa modele). Zmodyfikowane Vitocal 222-G i Vitocal 242-G, a także zupełnie nowe produkty z platformy 300: Vitocal 333-G i Vitocal 343-G a także interesujące urządzenie Vitocal 333-G NC ze zintegrowanym modułem natural coolingu (NC-Box) łączącym w jednej obudowie poza zbiornikiem ciepłej wody użytkowej również moduł do tzw. naturalnego chłodzenia (NC Box). Użytkownik ma możliwość schładzania pomieszczeń za pomocą tego samego urządzenia którym w sezonie grzewczym ogrzewał je. Warto przypomnieć, że funkcja natural coolingu w przeciwieństwie do tzw. aktywnego chłodzenia (active cooling) nie wykorzystuje do chłodzenia sprężarki, a jedynie różnicę temperatur między dolnym źródłem ciepła a schładzanym pomieszczeniem. Dla użytkownika oznacza to przede wszystkim oszczędności w opłatach za energię elektryczną. Podczas naturalnego chłodzenia nie pracuje sprężarka, a więc nie zużywa prądu elektrycznego. Energia elektryczna wykorzystywania jest tylko do pracy pomp obiegowych i elektroniki sterującej pracą pompy ciepła.


POPRZEDNIA[1] [2] NASTĘPNA
Partner serwisu
Pokaż stronę w wersji do druku... DRUKUJ POWRÓT GÓRA GÓRA
Strona główna Alfabetyczny spis firm
Copyright © 2005 Lubuski Informator Budowlany
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Za materiały ikonograficzne i teksty odpowiadają zleceniodawcy.
Wykonanie - amb software
Request in 0.13 secs